Ubezpieczamy cargo MON

5 marca 2021 Inspektorat Uzbrojenia zawarł 4-letnią umowę na usługi celno-spedycyjne z konsorcjum CEVA – FIGHTS ON LOGISTICS – LOGMASTER. Tym samym, po 14 latach ciągłej obsługi tego kontraktu przez kolejnych sukcesorów firmy Cargoforte, czyli UTi oraz DSV, nastąpiła zmiana.

Po stronie zarządzania i asekuracji ryzyka związanego z bezpieczeństwem przesyłek i ładunków stoi IMCS Poland Sp. z o.o. – firma, która od 9 lat dostarcza rozwiązania dla sektora przemysłu obronnego, ubezpieczając ładunki specjalne m.in. MESKO S.A., ZM TARNÓW S.A., WZŁ nr 1 S.A., FIGHTS ON LOGISTICS, METALEXPORT-S, MEGMAR, EADS i wielu innych.

Zarządzanie ryzykiem w programie FMS (Foreign Military Sales) to wielka odpowiedzialność. Wymaga dogłębnej znajomości procesów, które składają się na tą złożoną usługę, jaką jest dostawa zakontraktowanego w USA uzbrojenia i sprzętu wojskowego. Złożoną, gdyż system realizacji zamówień dla celów FMS opiera się na kooperacji setek małych, średnich i dużych dostawców, którzy codziennie zasilają system swoimi wyrobami.

Mieliśmy to szczęście, że uczyliśmy się tych procesów przez 4 lata, podczas realizacji kontraktu przez wykonawcę w latach 2007-2011 i posiadamy unikalną na rynku wiedzę z tego zakresu.